Unde puteți vinde obiecte de artă?

evaluari-arta

Aveți bunuri de artă sau de colecție și vreți să le scoateți la vânzare? Iată lista caselor de licitații și a magazinelor specializate în comerțul cu bunuri culturale. Dacă aveți nevoie de o evaluare preliminară, vă stăm la dispoziție aici.

 

Case de licitații

Județ

Localitate

Denumire

Adresă

Telefon

BucureștiBucureștiAlisIancu de Hunedoara 8, bl. H3, et. 20722291222
BucureștiBucureștiAra ArtNicolae Filipescu 32-340724313432
BucureștiBucureștiArtmarkC.A. Rosetti 5, corp A0212103016
BucureștiBucureștiLavacowC.A. Rosetti 5, corp A0212103016
BucureștiBucureștiVikartLuigi Cazzavilan 120725390000
BucureștiBucureștiHistoricIntrarea Amzei 2, etaj 10767557799
ClujCluj-NapocaGaleria QuadroSamuil Micu 70745341380
HarghitaMiercurea CiucPál Art GallerySzász Endre 280733926151

Magazine de antichități, galerii și anticariate

Județ

Localitate

Denumire

Adresă

Telefon

BucureștiBucureștiAlmar Antic ArtLipscani 63-650723226406
BucureștiBucureștiAmadeus ArtEdgar Quinet 30741420059
BucureștiBucureștiAnaEmil Pangratti 25, demisol0744382944
BucureștiBucureștiAntichități de Familie Salcâmilor 11, parter0747861825
BucureștiBucureștiAnticariat Numărul 1Academiei 4-60724365217
BucureștiBucureștiAntic ExlibrisDoamnei 230213153059
BucureștiBucureștiAntiquesLitovoi Voievod 120723224232
BucureștiBucureștiAntiques Gallery ConstantinopoliBibescu Vodă 200720766224
BucureștiBucureștiArt and LifeIntrarea Tudor Ștefan 130799766488
BucureștiBucureștiArtantiques DesignMântuleasa 80745159467
BucureștiBucureștiArtmark ExclusiveC.A. Rosetti 50757487799
BucureștiBucureștiGaleria SigmaLuigi Cazzavillan 120734303606
BucureștiBucureștiDependent de ArtăC.A. Rosetti 50212103016
BucureștiBucureștiCathedral Antiques13 Septembrie 65-69, bl. 65-670740417219
BucureștiBucureștiCele Trei GrațiiBlănari 50729729051
BucureștiBucureștiChris Art & AntiquesLipscani 63-650212128424
BucureștiBucureștiColony ArtCalea Călărași 34, subsol0766069601
BucureștiBucureștiColors-Art GalleryPuțul lui Zamfir 22-240212115728
BucureștiBucureștiDanart AntichitățiSandu Aldea 730216667584
BucureștiBucureștiDeko artisNicolae Bălcescu 3-5,  Complex Dunărea0722464957
BucureștiBucureștiDominus – Z ArtSf. Elefterie 270216154936
BucureștiBucureștiFlash Antiques Piața Montreal 10, WorldTradeCenter0216662326
BucureștiBucureștiGavroche AnticParis 450212302305
BucureștiBucureștiGaleria Alexandra’sPiața Amzei 50742513343
BucureștiBucureștiHQZ AnticPiața Mihail Kogălniceanu 1, sc. C, ap. 40733788000
BucureștiBucureștiQuasar AntiquesCalea Victoriei 630213127070
BucureștiBucureștiGaleria RomanăLascăr Catargiu 10721896185
BucureștiBucureștiRotenberg UzunovConstantin Exarcu 10722628330
BucureștiBucureștiAthéné GalleryEpiscopiei 60724579140
BucureștiBucureștiWagner arteJules Michelet 9, sc. 2, ap. 30213120258
AlbaAlba IuliaVintage ShopCloșca / Arnsberg0742506447
AlbaSebeșAntik Euro 2000Pieții 40744227986
AradAradAntichitatii Arad 0741013531
AradAradArt EuropaStan Drăgan 120722352991
AradAradOldartPiața Avram Iancu 80722338139
AradAradHaubner & NeckerA.M. Guttenbrunn 670723161692
AradAradPandaMetianu 100257282104
ArgeșPiteștiAnticariat MolidaRepublicii, bloc 610745520470
ArgeșCurtea de ArgeșLache Carmen CocaBasarabilor 960248728966
ArgeșAlbotaLa Brocante ArtăPunct șosea 474, Albota0757618115
BacăuBacăuGaleriile KaroOituz 450753312210
BihorOradeaArpariTudor Vladimirescu 71, ap. 4
BihorOradeaArt TalensTudor Vladimirescu 260722615355
BihorOradeaExtensiv ImpexTudor Vladimirescu 700744796808
BotoșaniBotoșaniAnticariat AdisVictoriei 120742277494
BrașovBrașovAntique Shop15 Noiembrie / Agrișelor 230753123393
BrașovBrașovGaleria de Artă Transilvania – ElemonartPiața Sfatului 70726212188
BrașovBrașovMagazin de antichitățiMichael Weiss 30757745795
BrașovBrașovGalantique PetruRepublicii 5, parter, ap.20752247697
BrașovBrașovOrient Gallery15 Noiembrie 340722926660
BrașovBrașovAnticariat RadivonDiaconu Coresi 20737506211
BrașovBrașovAnticariat AldusPiața Sfatului 180268478823
BrașovBrașovKron Art GalleryPostăvarului 180268474157
BrașovBrașovVintage Shop Cioacă MihaiRepublicii 210761601769
BrașovBrașovSecunda 8Diaconu Coresi 20749270462
BrașovCristianCristi-LLungă 34, Cristian0744845487
BrașovPredealTheoartMihail Saulescu 280268456161
BrașovRâșnovAntik Edy ArtCetății 2A0744997563
BrăilaBrăilaGerimar ComCalea Călărașilor 160740562770
BuzăuBuzăuAntik UnicatUnirii0762309083
Caraș-SeverinCaransebeșDrăgoi C.G.V.Nicolae Bălcescu 500723297389
Caraș-SeverinReșițaAntichități Reșița 0722425981
ClujCluj-NapocaAntique PrimaEroilor 20, ap. 40741266068
ClujCluj-NapocaDr AntiquesPiața Unirii 11, ap. 40742994058
ClujCluj-NapocaGaleria Ernest AntichitatiHorea 22, ap. 50752525773
ConstanțaConstanțaArt AntikBdul Mamaia 232, demisol0722211698
ConstanțaConstanțaTomis AntiquesTraian 60755606175
DoljCraiovaCharisma AntichitățiRovinari 190251533002
DoljCraiovaAntichități CraiovaÎnfrățirii 2,  bl. 10D0251591454
DoljCraiovaMehedințu AntichitățiR. Rolland 30723668152
GalațiGalațiAnticariat CronosNicolae Bălcescu 10, parter0751167540
GiurgiuGiurgiuIoana d’ArteȘoseaua București, bl. B5/1S, sc. D0767617676
HunedoaraDevaAntichități DevaHorea 190721127870
IașiIașiVovidisCarol I 26-280756464347
IașiIașiAntik ColectSf. Lazăr 47, bl. A50758591509
IașiIașiAnticariat LogosAlexandru Lăpușneanu0754921472
IașiIașiAnticariat SophiaCuza Vodă 150742264550
IașiIașiAria AntiqueAleea Mihail Sadoveanu  4, bl. A10753375075
MaramureșBaia MareBritish AnticsVasile Lucaciu 40741315043
MaramureșBaia MareConsignație AntichitățiNicolae Iorga 50756897761
MaramureșBaia MareCovaciu Lucian IonelPiața Revoluției 3, ap. 420744570746
MaramureșBaia MareAntichități Baia MareCăprioarei 20727870389
MaramureșSighetul MarmatieiFabri Magazin AntiquesPiața Libertății  60721987422
MehedințiDrobeta-Turnu SeverinSeverinum AntikTudor Vladimirescu 110, bl.TS100753568354
MureșTârgu MureșSarkartBolyai 80747808743
NeamțPiatra NeamțAnticariat Cristi BostanIndependenței 30742332849
PrahovaSinaiaLav.S MobelCarol I 190722391740
SibiuMediașMagazin AnticSibiului 280742590679
SibiuSibiuAntichități Nicolae BotaNicolae Bălcescu 23, ap. IV0748100840
SibiuSibiuLom ArtPiața Huet 10722228442
SălajZalăuRotmobGheorghe Doja 910736611868
SuceavaSuceavaAntichități SuceavaȘoimului 190741498328
TimișTimișoaraAndreas AntikPiața Unirii 20256434770
TimișTimișoaraVictor AntiquesGheorghe Doja 60744639707
VranceaFocșaniAntic ArtPiața Unirii0723623330
Share on:

6 thoughts on “Unde puteți vinde obiecte de artă?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.